Po dziewięciu kolejkach Mechanik plasował się na trzecim miejscu, mając tyle samo punktów, co drugi GKS Mirków/Długołęka i 6 punktów mniej niż lider, Orzeł Prusice. Polonia Środa Śląska przed 10. kolejką zajmowała szóste miejsce i z 16 punktami przyjeżdżała na ulicę Parkową w Brzezinie by przeciwstawić się naszej drużynie.

Mecz okazał się zacięty i żadna z drużyn długo nie mogła przebić się przez defensywę przeciwnika. Dopiero w okolicy 60. minuty po faulu bramkarza Polonii na Markowskim w polu karnym sędzia wskazał na „jedenastkę”. Bramkarz gości ujrzał za ten faul drugą żółtą kartkę i przyjezdna drużyna musiała kończyć spotkanie w dziesięciu. Rzut karny bezbłędnie wykorzystał niezawodny Bartłomiej Matyja i Mechanik mógł cieszyć się z prowadzenia. Do końca spotkania nic się nie zmieniło i możemy dopisać drużynie Jacka Kucharskiego bardzo ważne 3 punkty. Zwycięstwo oznacza dla EKF Mechanik Brzezina bycie samodzielnym wiceliderem GrenPost okręgówki bo zarówno Orzeł Prusice(1:4 u siebie z Energetykiem Siechnice) jak i Mirków/Długołęka(2:2 z Zachodem Sobótka) straciły punkty. W następnej kolejce zmierzymy się ze sprawcą największej niespodzianki w tej kolejce, Energetykiem Siechnice. Nasi najbliżsi rywale są na 13. miejscu i mają 9 punktów.

EKF Mechanik Brzezina – Polonia Środa Śląska 1:0 (0:0)

64’ Matyja(k)

Żółte kartki: Pirga, Janiak,Korkosz

EKF Mechanik Brzezina: Wójcik- Pisarski, Szmajda, Lament, Korkosz, Markowski, Ujas Przemysław(Szczytowicz), Antosiewicz(Lis), Janiak, Matyja(Czernatowicz), Pirga(Tełewiak)

EKF Mechanik Brzezina II również zwycięska!

Przekonywujące zwycięstwo odniosła druga drużyna Mechanika, która podejmowała na swoim boisku drugą drużynę Wratislavii Wrocław. Podrażniona drużyna gospodarzy po remisie w ostatniej kolejce od początku narzuciła swoje tempo gry i szybko wypunktowała gości nie pozwalając nawet na myśl o punktach tego dnia w Brzezinie. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Mechanika Brzeziny.

EKF Mechanik Brzezina II – Wratislavia Wrocław II 7:1

Bramki:
Lis, Szczytowicz, Kejdrowski, 2xTełewiak, Bojarski, Paweł Ujas