Co prawda, zawodnikom EKF Mechanik Brzezina pozostał jeszcze jeden mecz na własnym terenie, lecz już dziś można napisać, że nasze drużyny (obie!!!!!) nie przegrały ani nie zremisowały nawet jednego meczu na obiekcie przy ul. Parkowej. Na szersze podsumowanie jednak jest jeszcze czas bo klasie okręgowej pozostał jeszcze jeden weekend do końca rundy(nasi zawodnicy jadą do Bierutowa) oraz jeden weekend, podczas którego zostanie rozegrany Puchar Polski gdzie nasza drużyna zmierzy się z Pogonią Oleśnica. Runda długa i ciężka ale przecież nikt nie mówił, że po awansie do okręgówki będzie łatwo.

W sobotę do Brzeziny zawitała dobrze znana drużyna wrocławska, istniejąca wiele lat; MKP Wratislavia Wrocław. Podopieczni Jacka Kucharskiego marzyli by wygrać ostatni mecz na własnym obiekcie, co znaczyło by, że EKF Mechanik Brzezina w 2017 roku wygrał komplet meczów przy ul. Parkowej. Spotkanie rozpoczęło się nerwowo. Mechanik miał przewagę na boisku lecz nie potrafił tego udokumentować bramką. Dobre okazje zmarnowali Matyja oraz Pirga. W 16 minucie nasi zawodnicy w końcu strzelili bramkę, dośrodkowanie Przemka Ujasa wykorzystał Kamil Pirga i mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Taki scenariusz nie utrzymał się długo ponieważ błąd naszej defensywy wykorzystuje Wratislavia i doprowadza do remisu. Przed przerwą jeszcze dwa razy przed utratą bramki ratował nas nasz bramkarz Daniel Wójcik. Do końca pierwszej części spotkania nic się nie zmieniło i w Brzezinie było remisowo, 1:1.

Po przerwie, nasi zawodnicy mocno się skupili by nie robić sobie nerwowej końcówki i już po 8 minutach Korkosz świetnie podaje do Bartka Matyi i mogliśmy się cieszyć z prowadzenia po mocnym strzale w długi róg naszego najlepszego strzelca. W 68 minucie po raz drugi w tym spotkaniu dał o sobie znać Kamil Pirga, któremy nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę po dograniu Janiaka i było 3:1 dla nas. Chwilę później kolejną asystę zanotował Janiak, który wytargał piłkę prawie z za linii bramkowej i podał do Marcina Antosiewicza, który zmienił wynik meczu na 4:1. Ostatnią bramkę, również po asyście Janiaka strzelił Kamil Pirga i mecz zakończył się wynikiem 5:1 choć pierwsza połowa nie wskazywała na tak wysoką zaliczkę naszych zawodników na koniec spotkania.

Tym meczem zakończyliśmy zmagania ligowe w tym roku na naszym boisku- co prawda czeka nas jeszcze jeden pucharowy pojedynek na początku grudnia z Pogonią Oleśnica na naszym boisku ale już dziś można napisać, nasza drużyna w tym roku nie przegrała ani nie zremisowała żadnego (!!!) spotkania ligowego w roku 2017 ! To wielki sukces zespołu, który kilka lat temu tułał się pomiędzy A i B klasą a teraz może się pochwalić najlepszym wynikiem w gminie Miękinia spośród wszystkich drużyn występujących w regionie. Jak odniosłem się na początku, na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, ale już dziś chcieliśmy podziękować kibicom za doping, za to, że byli z nami na każdym wyjeździe w licznym gronie, wywołując niejednokrotnie zazdrość i zdziwienie fanów naszych rywali. Widzimy się jeszcze raz w tym roku, jeśli pogoda pozwoli, w pierwszy weekend grudnia wyjdziemy na boisko w ramach Pucharu Polski. Informacje odnośnie tego spotkania już niebawem.

EKF Mechanik Brzezina – MKP Wratislavia Wrocław 5:1 (1:1)

16’, 68’, 88’ Kamil Pirga

52’ Bartek Matyja
74’ Marcin Antosiewicz

EKF Mechanik Brzezina: Wójcik- Szmajda, Pisarski, Lament(Przewłocki), Janiak, Antosiewicz(Czernatowicz), Korkosz(Lis), Szczytowicz, Przemysław Ujas(Kejdrowski), Pirga, Matyja(Paweł Ujas)

B klasa liderem na jesień!

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej drugi zespół Mechanika rozegrał z KS Brochów, wiceliderem naszej ligi. Podopieczni Jacka Kucharskiego po zaciętej pierwszej połowie prowadzili 2:1 po bramkach Jana Wana i Pawła Ujasa. W drugiej połowie dublet zaliczył Łukasz Bojarski i nasi zawodnicy mogli się cieszyć ze zwycięstwa i fotelu lidera na przerwę zimową. To była udana runda w wykonaniu drugiego zespołu i miejmy nadzieję, że zawodnicy utrzymają formę i powalczą o awans podczas drugiej rundy zmagań na wiosnę. Dziękujemy wszystkim za doping i do zobaczenia!

EKF Mechanik Brzezina II – KS Brochów 4:1 (2:1)